Hoşgeldiniz,

Gizlilik ve Güvenlik

Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti., http://www.ranteks.com.tr sitesi üzerinden kullanıcılar tarafından kendisine elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
 
Kişisel bilgiler, kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.
 
Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti., kişisel bilgileri kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.
 
Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti., kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, http://www.ranteks.com.tr  sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.’un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
 
Ranteks Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti., kullanıcılara ve kullanıcıların w http://www.ranteks.com.tr sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Kredi Kartı Güvenliği

http://www.ranteks.com.tr Türkiye'nin en ünlü bankalarının sanalpos altyapısını kullanmaktadır.

Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 128 bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmakta ve provizyon alınmaktadır. 128 Bit SSL uluslarası bir standarttır. İşlem sırasında kredi kartı bilgileriniz sadece ilgili banka tarafından görülür. http://www.ranteks.com.tr  yapısında kredi kartı bilgileriniz hiçbir süreçte görülmez ve bilgileriniz kayıt edilmez. Bu nedenle her siparişinizde kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir. Bu size biraz zaman kaybettirse de güvenliğiniz için önemlidir.

Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada Sanal Pos ödeme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir.

SSL, Secure Sockets Layer'in kısaltmasıdır. Bu sistem kişisel bilgilerinizle, kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahısların ulaşmasını önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler şifrelenerek diğer kişiler tarafından okunması olanaksız bilgilere dönüştürülür. Bu bilgiler sadece diğer taraftaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir.
Biz Sizi Arayalım